Obchodní podmínky společnosti SNOWBOARD ZEZULA s.r.o. platné do 31. 1. 2020

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodu provozovaném společností SNOWBOARD ZEZULA s.r.o. a dostupném pod internetovou adresou: https://www.snowboard-zezula.cz (dále jen „webové rozhraní“).

Tyto obchodní podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost SNOWBOARD ZEZULA s.r.o., se sídlem Palackého třída 170, 612 00 Brno, IČ: 26947439, zapsané v obchodním rejstříku, oddíl C, vložka 47606, u Krajského soudu v Brně (dále jen „prodávající“) a kupujícího (dále jen „kupující“), který je zákazníkem výše uvedeného internetového obchodu.

Vzhledem k platné právní úpravě se rozlišuje kupující, který je spotřebitelem a kupující, který spotřebitelem není. Kupující, který je spotřebitelem, je ve smyslu § 419 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“) každý člověk, který mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s podnikatelem nebo s ním jinak jedná (dále jen „spotřebitel“). Není-li výslovně uvedeno jinak, vztahuje se to, co je v těchto obchodních podmínkách sjednáno pro kupujícího, rovněž na kupujícího, který je spotřebitelem. Není-li výslovně uvedeno jinak, vztahuje se to, co je v těchto obchodních podmínkách sjednáno pro spotřebitele, pouze na kupujícího, který je spotřebitelem.

Pro vyloučení pochybností se uvádí, že práva vyhrazená v těchto obchodních podmínkách pouze pro spotřebitele, zejména práva z vadného plnění podle čl. 6 těchto obchodních podmínek a právo spotřebitele odstoupit od smlouvy podle čl. 7 těchto obchodních podmínek se neuplatní pro osoby, které kupní smlouvu neuzavírají v pozici spotřebitele.

Kupní smlouva, jakož i další vztahy prodávajícího a kupujícího, se řídí právním řádem České republiky.

Tyto obchodní podmínky jsou nedílnou součástí kupní smlouvy.

1. Ceny

Ceny zobrazené ve webovém rozhraní u zboží jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty a všech dalších daní. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, kdy jsou zobrazovány ve webovém rozhraní.

2. Webové rozhraní

Veškerá prezentace zboží umístěná ve webovém rozhraní je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží. Veškerá prezentace zboží umístěná ve webovém rozhraní je uváděna s výhradou vyčerpání zásob nebo ztráty schopnosti prodávajícího plnit. Ustanovení § 1732 odst. 2 občanského zákoníku se nepoužije.

3. Uzavření kupní smlouvy

Pro objednání zboží vyplní kupující objednávkový formulář ve webovém rozhraní (dále jen „objednávka“). Před odesláním objednávky prodávajícímu je kupujícímu umožněno zkontrolovat a měnit údaje, které do objednávky kupující vložil.

Odeslání objednávky je návrhem na uzavření kupní smlouvy učiněným kupujícím. Prodávající neprodleně po obdržení objednávky toto obdržení kupujícímu potvrdí elektronickou poštou na adresu elektronické pošty, kterou kupující vyplnil v objednávkovém formuláři. Kupní smlouva mezi prodávajícím a kupujícím vzniká tímto doručením přijetí objednávky (akceptací).

Uzavřením kupní smlouvy kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Na tyto obchodní podmínky byl kupující dostatečným způsobem před odesláním objednávky upozorněn a měl možnost se s nimi seznámit. Kupující má možnost si tyto obchodní podmínky v příslušném znění uložit a tisknout.

Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám.

Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část před uzavřením kupní smlouvy nebo odstoupit od smlouvy v těchto případech: zboží se již nevyrábí nebo nedodává nebo se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží, nebo došlo k chybě ve skladovém hospodářství. V případě, že kupující již zaplatil část nebo celou kupní cenu, bude mu již zaplacená částka převedena zpět na jeho účet nebo adresu a k uzavření kupní smlouvy nedojde.

Prodávající je oprávněn, nikoli však povinen, v závislosti na charakteru objednávky (zejména větší množství zboží, vyšší kupní cena, vyšší náklady na dodání zboží apod.) před přijetím nabídky požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky. Nepotvrdí-li v tomto kupující objednávku, má prodávající právo ustoupit od dalšího jednání o uzavření kupní smlouvy, přičemž takové jednání nelze považovat za nepoctivé jednání ve smyslu § 1729 odst. 1 občanského zákoníku.

Smlouva se uzavírá na dobu určitou do doby splnění sjednaných závazků.

4. Platební podmínky

V případě platby v hotovosti či v případě platby na dobírku je kupní cena splatná při převzetí zboží. V případě bezhotovostní platby prostřednictvím platebního systému a bezhotovostní platby platební kartou je kupní cena splatná bez zbytečného odkladu po odeslání objednávky, přičemž prodávající není povinen odeslat zboží před obdržením platby.

Ustanovení § 2119 odst. 1 občanského zákoníku se nepoužije.

5. Dodání a převzetí zboží

Webové rozhraní obsahuje informace o způsobech dodání zboží a o nákladech spojených s balením, dopravou a dodáním zboží (včetně poštovních a jiných nákladů a poplatků). Informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží uvedené ve webovém rozhraní pro případ doručování v rámci České republiky platí pouze v případech, kdy je zboží doručováno v rámci území České republiky. Webové rozhraní může dále obsahovat informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží do jiných zemí.

V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy. Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.

Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.

6. Práva z vadného plnění

Není-li kupující spotřebitelem, níže uvedená ustanovení těchto obchodních podmínek k právům z vadného plnění se nepoužijí.

Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými právními předpisy, zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku a zákonem o ochraně spotřebitele.

Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal:

  • má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,
  • se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,
  • zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,
  • je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a
  • zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí.

Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí. Je-li na zboží, na jeho obalu, v návodu připojenému ke zboží nebo v reklamě v souladu s právními předpisy uvedena doba, po kterou lze věc použít, použijí se pro určení záruční doby ustanovení občanského zákoníku o záruce za jakost (§ 2113 a násl.). Předchozí dvě věty neplatí u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží.

Práva z vadného plnění uplatňuje kupující u prodávajícího na adrese jeho provozovny, případně i v sídle nebo místě podnikání, a to vždy spolu s dokladem o kupní smlouvě (prodejka nebo faktura). Práva z vadného plnění může kupující uplatnit rovněž tak, že reklamované zboží spolu s popisem vady a dokladem o kupní smlouvě zašle prodávajícímu poštou na adresu SNOWBOARD ZEZULA s.r.o., Palackého třída 170, 612 00 Brno. Vydá-li prodávající potvrzení odpovídající § 2166 občanského zákoníku, uplatní kupující právo na opravu u toho, kdo je určen k provedení opravy.

Běh lhůty pro vyřízení reklamací je pozastaven v případě, že prodávající neobdržel veškeré součásti zboží (např. v případě reklamace obuvi je kupující povinen předat prodávajícímu celý pár, pouze jedna bota nepostačuje) nebo podklady potřebné pro vyřízení reklamace. Prodávající je povinen si vyžádat doplnění částí zboží nebo podkladů od kupujícího bez zbytečného odkladu. Lhůta pozastavena do okamžiku dodání vyžádaných věcí a podkladů kupujícím.

Prodávající má právo odmítnout přijetí zboží k reklamaci v případech, kdy reklamované zboží a/nebo jeho součásti jsou mokré, znečištěné nebo nesplňují základní předpoklady pro hygienicky bezpečné předání zboží k reklamaci. Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud kupující před převzetím věci věděl, že věc má vadu, anebo pokud kupující vadu sám způsobil.

Další práva a povinnosti stran související s odpovědností prodávajícího za vady může upravit reklamační řád prodávajícího, který je nedílnou součástí těchto obchodních podmínek a je umístěn na internetové stránce: www.snowboard-zezula.cz/zaruky-reklamace.

Má-li kupující právo na výměnu nebo vrácení zboží, postupuje dle instrukcí na internetové stránce: www.snowboard-zezula.cz/vymena-vraceni.

7. Právo spotřebitele odstoupit od smlouvy

Nejedná-li se o případy, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit (zejména § 1837 občanského zákoníku), má spotřebitel v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží. V případě, že předmětem kupní smlouvy je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, běží tato lhůta ode dne převzetí poslední dodávky zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu odesláno ve lhůtě uvedené v předchozí větě. Pro odstoupení od kupní smlouvy může spotřebitel využít vzorový formulář poskytovaný prodávajícím. Odstoupení od kupní smlouvy může spotřebitel zasílat mimo jiné na adresu provozovny prodávajícího či na adresu elektronické pošty prodávajícího uvedenou ve webovém rozhraní.

V případě odstoupení od kupní smlouvy nese spotřebitel náklady spojené s navrácením zboží, a to i tehdy, jestliže toto zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

Právo spotřebitele na odstoupení od kupní smlouvy však nelze chápat jako možnost bezplatného zapůjčení zboží. Spotřebitel v případě využití práva na odstoupení od kupní smlouvy musí prodávajícímu vydat vše, co na základě kupní smlouvy získal. Spotřebitel odpovídá prodávajícímu za snížení hodnoty zboží ve smyslu § 1833 občanského zákoníku. Pokud není možné, aby spotřebitel vydal vše, co na základě kupní smlouvy získal (např. v mezidobí bylo zboží zničeno nebo spotřebováno), musí prodávajícímu poskytnout peněžitou náhradu jako protihodnotu toho, co již nemůže být vydáno. Prodávající je oprávněn započíst svůj nárok na tuto peněžitou náhradu na vrácenou kupní cenu. Prodávající spotřebiteli v takovém případě vrací jen takto sníženou kupní cenu.

Má-li kupující právo na vrácení kupní ceny, má prodávající právo na kupní cenu, která má být kupujícímu vrácena, započíst své skutečně vynaložené náklady spojené s vrácením zboží.

8. Ostatní ujednání

Na dárky, které jsou kupujícímu poskytovány zcela zdarma, nelze uplatňovat jakákoliv práva spotřebitele. Poskytnutí takových dárků je darováním podle § 2055 a násl. občanského zákoníku. V případě, že kupující odstoupí od kupní smlouvy, má kupující povinnost vrátit prodávajícímu veškeré přijaté dárky poskytnuté v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy, od které kupující odstoupil. Obdobně má kupující povinnost vrátit poskytnuté dárky prodávajícímu, pokud dojde k výměně nebo vrácení zakoupeného zboží. Poskytnuté dárky musí být vráceny v původním stavu, přičemž kupující prodávajícímu odpovídá za snížení jejich ceny a je povinen poskytnout přiměřenou peněžitou náhradu.

Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží, je-li mu zboží předáno před uhrazením celé kupní ceny.

9. Ochrana osobních údajů

Informace o kupujících jsou uchovávány v souladu s platnými právními předpisy, zejména se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Kupující, je-li fyzickou osobou, uzavřením kupní smlouvy souhlasí se zpracováváním a shromažďováním svých osobních údajů prodávajícím pro realizaci kupní smlouvy, vedení uživatelského účtu a marketingové účely, a to k těmto osobním údajům: jméno a příjmení, adresa bydliště a/nebo místo podnikání (podnikatel), identifikační číslo (podnikatel), adresa elektronické pošty, telefonní číslo, mobilní telefonní číslo (dále jen „osobní údaje“). Tento souhlas poskytuje kupující na dobu neurčitou.

Vedle již uvedených osobních údajů se výše uvedený souhlas kupujícího vztahuje rovněž na data vzniklá při procházení stránek webového rozhraní generovaná pomocí analytického nástroje Google Analytics s rozšířením kódu o ukládání remarketingových dat. Tato remarketingová data ukládáme po dobu 365 dní. Pro remarketing kromě GDN sítě používáme i službu Adroll. Pomocí těchto online nástrojů nesbíráme vaše osobní data, jako je jméno, adresa, e-mail, ani telefon. Záznam pro cílení remarketingových reklam můžete odstranit po vymazání souborů cookie ve vašem prohlížeči. Pro vyloučení z Adrollu můžete navštívit tuto stránku: www.networkadvertising.org/choices/.

Kupující má právo přístupu k osobním údajům, právo na jejich opravu, jakož i další práva upravená v zákoně o ochraně osobních údajů. Kupující tímto současně dává souhlas se zasíláním obchodních sdělení na elektronický kontakt, který uvedl v rámci osobních údajů (adresa elektronické pošty). Kupující může tento souhlas zdarma kdykoli odmítnout, a to i při zasílání každého jednotlivého obchodního sdělení, pokud tento souhlas již původně neodmítl.

Osobní údaje je možno na základě písemné žádosti kupujícího odstranit z databáze prodávajícího. Osobní údaje jsou zabezpečeny proti zneužití třetími osobami. Osobní údaje prodávající nepředává žádné další osobě s výjimkou externích dopravců, kterým jsou osobní údaje předávány v rozsahu nezbytném pro doručení zboží.

Objednávka spotřebitele je po uzavření kupní smlouvy uložena u prodávajícího a kupujícímu je přístupný pouze její aktuální stav. Jednotlivé kupní smlouvy jsou po svém uzavření prodávajícím archivovány, a to ve formě elektronické a jsou přístupné pouze prodávajícímu.

Kupující souhlasí s ukládáním tzv. cookies na jeho počítač. V případě, že je nákup na webové stránce možné provést a závazky prodávajícího z kupní smlouvy plnit, aniž by docházelo k ukládání tzv. cookies na počítač kupujícího, může kupující souhlas podle předchozí věty kdykoliv odvolat.

10. Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího v den uzavření kupní smlouvy.

Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat, a to v celém rozsahu. Pro určení obsahu kupní smlouvy se použijí obchodní podmínky platné a účinné v den, kdy kupující učiní návrh na uzavření kupní smlouvy.

Smlouvu lze uzavřít v českém jazyce, případně i v jiných jazycích, pokud to nebude důvodem nemožnosti jejího uzavření.

Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, internetová adresa: www.coi.cz.

V případě, že se spotřebitel jakožto kupující domnívá, že jeho práva byla porušena, může se obrátit se svou stížností na prodávajícího prostřednictvím emailové adresy v zájmu mimosoudního vyřízení záležitosti. Česká obchodní inspekce je orgánem státního dozoru a v mezích svých kompetencí vyřizuje rovněž stížnosti spotřebitelů.

Přihlásit se

Nepamatuji si heslo

nebo

Registrace

Jazyk